TECHNOLÓGIA FEJLESZTÉS ÉS PROTOTÍPUSGYÁRTÁS

20 év a technológia fejlesztés és prototípus tervezés és gyártás szolgálatában: a félvezetőipari gépektől, a 3D nyomtatáson át, az orvosi eszközgyártásig, a mechatronikai tervezéstől a softwarefejlesztésig.

Rólunk

Az Orent Kft 1997-ban alakult, 21 éves működése alatt főként műszaki berendezések kereskedelmével, fejlesztésével és gyártásával foglalkozott főképpen a mechatronika, félvezetőipar és orvosi eszköz területen.

Az utóbbi két évtizedben a társaság és kapcsolt vállalkozásai több millió euro értékben értékesítettek Magyarországon elállított műszaki berendezéseket és műszaki termékeket Európába, Közel-Keletre, Dél- Kelet Ázsiába, Kínába, valamint az Egyesült Államokba.

A társaság a 2010-es évek eleje óta tevékenységét a mechatronika, a félvezetőipar és az orvosi eszközgyártás területére fókuszálja.

A társaság egyedi eszközgyártási tevékenységének részét képező additív gyártási szolgáltatása 3D nyomtatóparkra épül. A gyors alkatrész és prototípusgyártás sokféle iparágban tevékenykedő megrendelőnek kedvező, de a társaságnak elsősorban orvosi és kutatás-fejlesztési, tudományos alkalmazásában van jártassága.

A társaság fő tevékenységi területe ma az orvosi és orvosi oktatási eszköz gyártás, kapcsolódó kutatás-fejlesztés. A társaság a fejlesztési feladatok ellátása 3 munkaviszonyban álló, műszaki diplomát szerzett mérnökkel/informatikussal rendelkezik és a megvalósítandó projektek igénye szerint létesít szerződéses vagy munkaviszony kapcsolatot további, műszaki, természettudományos felsőfokú végzettségű szakértőkkel, mérnöki irodákkal, egyetemekkel, mint alvállalkozókkal.

A társaság és kapcsolt vállalkozásai jelenleg is számos orvosi beavatkozáshoz kapcsolódóan szállítanak orvosi eszköz gyártási és minősítési segédeszközöket a világ legnagyobb orvosi eszköz gyártó cégei számára, így ügyfél a Boston Scientific, a Medtronic, a Wright Medical, és a Terumo is.

Az Orent cégcsoport bevételeinek nagy része 2016-óta a speciális alkalmazásokat szolgáló orvosi eszközök fejlesztésére és gyártására szakosodott kapcsolt vállalkozásából származik.

Szolgáltatások

A társaság a 2010-es évek eleje óta tevékenységét a mechatronika, a félvezetőipar és az orvosi eszközgyártásra fókuszálja. A 2010-2015 években a társaság árbevételének túlnyomó többsége már a félvezetőiparhoz, mechatronikához, orvosi eszköz fejlesztéshez és gyártáshoz kapcsolódott, ilyen profilú cégek felé irányult vagy kapcsolódó technológiák, know-how-k és berendezések, illetve azok komponensei, az azokhoz kapcsolódó vezérlések és szoftver értékesítéséhez kötődött.

Az utóbbi évek szakmai együttműködése folytán a társaság mérnökei számos jó nevű vákuumtechnológiai társasággal (pl. Oerlikon, Svájc, Roth & Rau, Németország, Jusung, Korea) munkakapcsolatban álltak és az általuk alkalmazott technológiákról, értékesítési módszerekről első kézből rendelkeznek tapasztalatokkal. A munkavállalók nagy része rendelkezik a munkakör ellátásához szükséges angol, illetve van, aki német, francia, spanyol, orosz nyelvtudással is.

A társaság 2017. december 31-én 8 darab 3D nyomtatót üzemeltet. A 3D nyomtatók mind prototípus- mind alkatrészgyártásra alkalmasak és megszakítás nélküli üzemben tudják a nagyméretű tárgyak nyomtatását végezni.

Az Orent Kft. budapesti telephelyein az alábbi eszközök és kompetenciák állnak rendelkezésre:

  • Elektromos fejlesztés
    HW tervezés, a működtető firmware írás, felhasználói SW írás, Windows platformra desktop alkalmazások fejlesztése, IOT eszközök HW/SW fejlesztése, prototípus készítés.
    Elektromos vezérlőszekrények elektromos részeinek tervezése, komplett kivitelezése.
    Elektromos NYÁK tervezése az általunk elkészített áramkörökhöz.
  • Mechanikus tervezés
    Mechanikus alkatrészek, berendezések tervezése Auto CAD és Solid Edge 2D és 3D programokkal.
    3D nyomtatáshoz szükséges file-ok elkészítése adott rajz file-okból, vagy maga a rajzfile-ok elkészítése.
  • Mechanikus műhely
    Hagyományos esztergákkal, marógéppel, fúrógépekkel, menetfúrógéppel, valamint köszörűgépekkel, amelyek alkalmasak a termék fejlesztések során szükséges munkadarabok gyors, másoktól független legyártására.
  • 3D nyomtatás
    - Saját gyártású Lambda, egy-fejes nyomtató mely PLA típusú szállal, maximálisan 250x250x240 mm méretű tárgyak kinyomatására képes. Az alkalmazott szál átmérője 0,3 mm.
    - Da Vinci 1.0 x-y-z egy-fejes nyomtató maximálisan 200x200x200 mm méretű tárgyak kinyomatására alkalmas. Az alkalmazott szál átmérője 0,4 mm. ABS típusú szállal működik, amely anyag jól forgácsolható, és magasabb üzemi hőmérsékletet (-40 ÷ +80˚C) is elvisel, mint a PLA.
    - Igény szerinti mechanikus alkatrészek modellezése, vagy rajzok alapján a nyomtatáshoz szükséges .stl file-ok elkészítése.
  • Speciális műanyag orvosi eszköz műhely
    Többségében a Boston Scientific, a Medtronic, a Wright Medical, Terumo, Cook Medical és más nemzetközi orvosi eszköz gyártó cégek speciális - keringési rendszerrel ellátott, UH, CT, MRI szempontjából természetazonosan viselkedő, orvosi képalkotással vezérelt minimálisan invazív műtéti eljárások modellezéséhez használható - anatómiai modellek előállítását szolgálja.
  • Réteg-leválasztó műhely
    Vékonyrétegek kémiai és fizikai leválasztására. Az orvosi eszközök speciális bevonatolására alkalmas laboratórium, illetve gyártóüzem EU támogatott projektek keretében, illetve saját üzleti bevételéből származó forrásaiból jött létre.
BővebbenKevesebb

Prototípusok

Az Orent által gyártott prototípusok egyik része orvosi oktatási felhasználást szolgál. Mások ipari speciális, egyedi vagy kisszériás igényeket elégítenek ki, amelyeknél a testreszabási elvárás miatt a legkézenfekvőbb 3D-nyomtatott/egyedileg tervezett és készített alkatrészek, szerszámok vagy applikációkat használata.

Pályázatok

Nagyvákuum infrastruktúra létrehozása optikai és más ipari, tudományos alkatrészek gáz indukált határfelületi reakcióval segített vékonyréteg bevonatolásához

GINOP_PLUSZ-1.2.3-21-2022-01169

A projekt célja a kft. rendelkezésére álló 2 fő rétegleválasztási technológia mellé az ügyfelek igényeinek kielégítése érdekében indokolttá vált egy harmadik, vegyület (főleg oxid) vékonyrétegek extrém magas homogenitású, az atomi zárványokat teljes mértékben kiküszöbölő építésére alkalmas technológia beszerzése. A támogatási kérelem ezen gázindukált határfelületi reakciók nagy pontosságú megvalósítását lehetővé tevő berendezés és technológiai rendszer beszerzésének finanszírozását célozza.

Sajtóközlemény

2022.04. 01.

AZ ORENT TERMELŐ ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT. NAGYVÁKUUM INFRASTRUKTÚRA LÉTREHOZÁSA OPTIKAI ÉS MÁS IPARI, TUDOMÁNYOS ALKATRÉSZEK GÁZ INDUKÁLT HATÁRFELÜLETI REAKCIÓVAL SEGÍTETT VÉKONYRÉTEG BEVONATOLÁSÁHOZ CÍMŰ PROJEKTJÉNEK INDÍTÁSA

Az ORENT Kft A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban” felhívására benyújtott, GINOP_PLUSZ-1.2.3-21-2022-01169 azonosítószámmal nyilvántartott támogatási kérelmét támogatásra érdemesnek ítélték, így a cég közel 70 millió forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert.

A projekt célja a kft. rendelkezésére álló 2 fő rétegleválasztási technológia mellé az ügyfelek igényeinek kielégítése érdekében indokolttá vált egy harmadik, vegyület (főleg oxid) vékonyrétegek extrém magas homogenitású, az atomi zárványokat teljes mértékben kiküszöbölő építésére alkalmas technológia beszerzése. A támogatási kérelem ezen gázindukált határfelületi reakciók nagy pontosságú megvalósítását lehetővé tevő berendezés és technológiai rendszer beszerzésének finanszírozását célozza.

Projekt megvalósítási időtartama:
- a projekt kezdő időpontja: 2022.04.01.
- a projekt záró időpontja: 2023.12.31.

Projekt megvalósítási helyszíne: 7081 Simontornya, Gyár utca 1.

Projekt összköltségvetése: 98.780.000 Ft
Támogatás összege: 69.146.000 Ft
Támogatás mértéke: 70 %

BővebbenBezár

Költséghatékony LED-chip gyártó sor kifejlesztése és termesítése.

GOP 1.3.1.

A GaN és az InN ötvözetének használata LED chip gyártása során. Költséghatékony, ipari szériagyártásra alkalmas HP LED chip-gyártó berendezés kifejlesztése és prototípusának legyártása.

Komplett vállalati technológiai fejlesztés mikro-, kis- és középvállalatok számára.

GOP 2.1.1.

Nagytérfogatú fizikai rétegleválasztó berendezés specifikálása és beszérzése. A berendezésnek TI, Cl, Al bevonatolásra kell alkalmasnak lennie.

Versenyképes üzleti felület fejlesztése, Hugarian Source – magyar termékek hálózata címmel.

GOP 3.3.2.

Magyar termékek beszállítói portáljának fejlesztése a magyar orvosi eszközgyártó cégek számára, amely belépési lehetőséget biztosít a magas technológiai szintet képviselő nemzetközi orvostechnológiai szektorba.

Ino-Biopsy komplex optikai-mechanikai biopszia eljárás és berendezés fejlesztése.

VEKOP-2.1.7

A fejlesztés célja olyan biopsziás eljárás és orvasi eszköz, amely ötvözi az optikai és a mechanikai biopsziát azzal a céllal, hogy az egyes szervek felületéről az optikai biopsziás eljárok által pontosan meghatározott tumoros szövet allokáció alapján azonnal megtörténhessen a kisméretű tumorok minimálisan invaziv reszekciója, illetve a hasüregi szervek felszínén található daganatos szövetekből a szövetminta levétele.

Sajtóközlemény

AZ ORENT TERMELŐ ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT. INO-BIOPSY KOMPLEX OPTIKAI- MECHANIKAI BIOPSZIA ELJÁRÁS ÉS BERENDEZÉS FEJLESZTÉS CÍMŰ PROJEKTJÉNEK INDÍTÁSA

Az ORENT Kft. a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretén belül „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” felhívására benyújtott, VEKOP-2.1.7-15-2016-00030 azonosítószámmal nyilvántartott támogatási kérelmét támogatásra érdemesnek ítélték, így a cég közel 78 millió forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert.

A projekt célja komplex optikai-mechanikai biopsziás eszköz és eljárás (technológia) kifejlesztése a hasüregi szervek felszíni szövetrétegeiben kialakuló tumorok korai fázisú felismerésére és reszekciójára, illetve azokból szövetminta vételére.

Orvosi célú, kombinált optikai-mechanikai biopsziára ilyen eszköz és eljárás jelenleg általánosan nem ismert, így azt ki kell fejleszteni.

A fejlesztés során olyan biopsziás eljárás és orvosi eszköz jön létre, amely ötvözi az optikai és a mechanikai biopsziát azzal a céllal, hogy az egyes szervek felületéről az optikai biopsziás eljárás(ok) által pontosan meghatározott tumoros szövet lokáció alapján azonnal történhessen meg kisméretű tumorok minimálisan invazív reszekciója, illetve a hasüregi szervek felszínén található daganatos szövetekből a szövetminta levétele.

A projekt során az alkalmazandó optikai biopsziás szenzor, illetve a nagy pontosságú és pontosan meghatározott befoglaló felülettel rendelkező, adott kubatúrájú mintavételt biztosító cserélhető reszekciós/mintavételi fej fejlesztése mellett létrejön egy, az optikai szenzort, a vágóeszközt és minta tárolására alkalmas konténert tartalmazó fejet a célterületre eljuttató több ízületből és karból álló kinematikai rendszert képező laparoszkóp test olyan kialakításban, hogy abban az optikai biopszia funkcionalitást támogató száloptika számára kialakítható a megfelelő csatorna.

Projekt megvalósítási időtartama:
- a projekt kezdő időpontja: 2018.02.01.
- a projekt záró időpontja: 2020.01.31.

Projekt megvalósítási helyszíne: 1097 Budapest, Illatos út 9.

Projekt összköltségvetése: 133.196.150 Ft
Támogatás összege: 79.917.690 Ft
Támogatás mértéke: 60 %

BővebbenBezár

AK-UH-TRAINER: alacsony költségű manikin alapú, UH-fej szimulátor több szabadságfokú pozíciókövetésével támogatott, nyílt forráskódú UH diagnosztikai oktató rendszer fejlesztése elvben végtelen számú patológia megjelenítésére

2018-1.1.1-MKI-2018-00048

A fejlesztés célja egy személyre szóló, alacsony költségű szimulátor, amelynek egy-egy példányát minden orvostanhallgató megvásárolhatja és amelynek pozíció adatai alapján a hallgató saját informatikai megjelenítő eszközén válik megjeleníthetővé a megfelelő szögből prezentált ultrahang kép. Az elérhető patológiák száma elvileg végtelen, ennek csak a nyílt forráskódú (pl a 3D Slicer rendszerhez plug-in-ként illesztett) UH filmtárba önkéntesen feltöltött tartalmak száma szab határt.

Sajtóközlemény

AK-UH-TRAINER: alacsony költségű manikin alapú, UH-fej szimulátor több szabadságfokú pozíciókövetésével támogatott, nyílt forráskódú UH diagnosztikai oktató rendszer fejlesztése elvben végtelen számú patológia megjelenítésére

Az ORENT Termelő és Szolgáltató Kft. „AK-UH-TRAINER: alacsony költségű manikin alapú, UH-fej szimulátor több szabadságfokú pozíciókövetésével támogatott, nyílt forráskódú UH diagnosztikai oktató rendszer fejlesztése elvben végtelen számú patológia megjelenítésére” című, 2018-1.1.1-MKI-2018-00048 azonosítószámú projektjének indítása.

Az ORENT Kft. a „Kis-, közép-, és nagyvállalatok KFI tevékenységének támogatása” című pályázati felhívásra támogatási kérelmét támogatásra érdemesnek ítélték.

A szimulációs oktatás egyre nagyobb tért hódít az orvosképzésben. Ennek legfőbb oka, hogy az orvostanhallgatók kezdőként is élethű környezetben, valós helyzetet imitálva fejleszthetik készségeiket anélkül, hogy eközben sérülne a betegbiztonság.

Magyarországon már mind a négy orvos képző egyetem rendelkezik szimulációs oktatási központtal. Az orvostanhallgatók ezen eszközök használatával szakértelemre tehetnek szert a szem-kéz koordinációban a különféle vizsgálatoknál. A szimuláció alapú szimulátorok esetében a gyakornokok akár 360 fokos perspektívából is szemlélhetik a szerveket, ahogy gyakorlat közben az ultrahang nyalábot irányítják.

Ugyanakkor egyik oktató berendezés fajta sem érhető el széles körben az orvosképző intézményekben egy időben tanuló, sok ezer orvostanhallgató számára, hiszen sem a gyógyításban használt UH készülékek, sem a magas bekerülési költségű, ennek megfelelően egy-két példányban megvásárolt szimulációs berendezések nem használhatók egyszerre sok száz vagy sok ezer hallgató által.

A megoldás a személyre szóló, alacsony költségű szimulátor lehet, amelynek egy-egy példányát minden orvostanhallgató megvásárolhatja és amelynek pozíció adatai alapján a hallgató saját informatikai megjelenítő eszközén válik megjeleníthetővé a megfelelő szögből prezentált ultrahang kép. Az elérhető patológiák száma elvileg végtelen, ennek csak a nyílt forráskódú (pl a 3D Slicer rendszerhez plug-in-ként illesztett) UH filmtárba önkéntesen feltöltött tartalmak száma szab határt.

Jelen kutatási projekt célja a fenti elveknek megfelelő, alacsony bekerülési költségű, teljes AK-UH-TRAINER rendszer prototípusának kifejlesztése.

A projekt kezdő időpontja: 2019.01.01
A projekt záró időpontja: 2020.12.31
Projekt összköltségvetése: 106.290.620 Ft
Támogatás összege: 65.790.372 Ft
Támogatás mértéke: 61,9 %

BővebbenBezár

Kapcsolat

Küldjön e-mailt nekünk

Az alábbi űrlap segítségével küldjön nekünk e-mailt, és hamarosan felkeressük.

Cégadatok

Orent

Orent Kft.

Cím: 1211 Budapest, Kossuth Lajos u. 62.
Telephely: 1097 Budapest, Illatos út.9.
Adószám: 11210148-2-43
Cégjegyzékszám: Cg 01-09-6841